Početak | COOLTURA | SJEĆANJE NA JOŽU PRUDEUSA UZ GLAZBU I STIHOVE
ODRŽANA 3. JOŽINA VEČER

SJEĆANJE NA JOŽU PRUDEUSA UZ GLAZBU I STIHOVE

U spomen na Josipa Prudeusa, pokojnog samoborskog književnika, dugogodišnjeg učitelja Osnovne škole Samobor te utemeljitelja festivala ljubavne poezije Vrazova Ljubica, sinoć je u holu Osnovne škole Samobor održana glazbeno-pjesnička večer posvećena jednome od najistaknutijih Samoboraca.

Okupljeno mnoštvo moglo je uživati u recitacijama stihova Prudeusovih pjesama: Najljepša pjesma (Mirta Jakobović), Samoborsko proljeće (Paola Požgaj), Ljeto (Sara Ljevar) Ima nade (Jana Komočar), Biti sretan (Karla Čiček), a svoje su literarno stvaralaštvo predstavili učenici škole (Matija Kos, Lana Majcen, Fran Dragoša, Nika Gregorić, Ivan Kukulj, Roza Vrbanac, Mihaela Husta te Luka Guliš) recitirajući svoje autorske tekstove koji su tiskani u zborniku literarnih i likovnih radova Vrata od zlata pod uredničkom palicom učiteljica Vande Bartulice, Snježane Graberski te Ane Kinčić Dubić zadužene za likovno stvaralaštvo.

U glazbenome dijelu moglo se čuti skladbe Dukea Ellingtona u izvedbi Jane Komočar na klavijaturama, Venancia Garcie Velasca u izvedbi Zvonimira Novosela (gitara), Jure Tkalčića i njegovu Ljubavnu pjesmu koju je izvela Lara Novosel (violončelo), Gattijevu Etidu u C-duru u izvedbi Lili Opić na trubi, Dore Pejačević u izvedbi Tome Zečića (klavijature) te Alfreda Cottina i njegov Danse des Lutins koji je na gitari odsvirao Ivan Kukulj, Chopina u izvođenju Franke Štrbac te Schubertovu Pčelicu koju je na violini izveo Filip Kukulj uz pratnju Aljoše Crnobrnje.
Večer je zatvorio gudački kvartet (Nika Draclin, Tonka Jagodić, Matija Mužanić i Lara Novosel) izvedbom skladbe Yesterday poznate skupine The Beatles.

Pozdravne riječi uputila je pjesnikinja i učiteljica Vanda Bartulica zahvalivši okupljenima te svima onima čiji je trud i talent omogućio ovakav susret, napose Nataši Komočar, pokretačkome duhu kulturnih događanja, i naglasivši važnost poticanja kreativnog duha djece čime se ponose i Osnovna škola Samobor i Glazbena škola Ferdo Livadić u kojoj su stasali mladi glazbenici.