Početak | VIJESTI SA STRAŽNIKA | SASVIM DRUKČIJI VELIKI ODMOR
OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

SASVIM DRUKČIJI VELIKI ODMOR

Osnovna škola Samobor proslavila je još jedan rođendan. U petak 28. travnja 2023. učitelji i učenici obilježili su Dan škole raznim radionicama i aktivnim odmorom u kojemu su na opušten način stjecali nova znanja i razvijali vještine.

Učenici su tako mogli izabrati jednu od ponuđenih radionica, a izbor je bio zaista raznolik.
Elektrotehnika i elektronika za sve uzraste – voditeljica Dragica Kolunđić
Igrajmo se programiranja – voditelj Igor Turček
Radionica je osmišljena kao računalna igraonica u kojoj su učenici kroz igranje posebno osmišljenih računalnih igri susreli s elementima izrade računalnog programa. Organizacija Code.org promiče računalni način razmišljanja kod učenika kroz niz interaktivnih sadržaja za samostalno učenje koji su javno dostupni. Učenici su za uspješno svladavanje svakog pojedinog nivoa računalne igre morali „programirati“ kretanje i određene dodatne radnje lika, kako bi se on onda uspješno mogao „prošetati“ od početka do kraja nivoa.
Astronomija – Izrada Sunčevog sustava, gledanje filma “Mars” – voditeljica Darija Novak
Ludi rimski carevi – radionica za 5. i 6. razrede – voditelji Milver Latković, Jelena Cvek Barković, Željka Novosel
Postavljanje ciljeva – radionica za više razrede – voditelji Tamara Golan i Marta Smjerog
Mikroskopiranje – radionica za učenike od 5. do 8. razreda – voditeljice Zvjezdana Govedarica i Lovorka Beljak. Radionica je organizirana u suradnji sa znanstvenicom s PMF –a, Marijom Gligora Udovič.
Učenici su imali priliku promatrati uzorke sa znanstvenim mikroskopom što je izazvalo veliko oduševljenje i zainteresiranost.
Mikroskopirali su dijatomeje (alge kremenjašice), planktonske organizme. Uzorci su bili s različitih lokacija mora i rijeka.
Uhvati ritam – povezivanje glazbenog i likovnog sadržaja – voditeljice Ana Kinčić Dubić, Ana Kolar Ištuk
Uređenje hodnika – radionica namijenjena učenicima IT odjeljenja – sve učiteljice IT odjeljenja
PŠ Celine – sportski susreti i estetsko uređivanje škole – učiteljice područne škole
PŠ Smerovišće – radionica fermentiranog kruha – voditeljica Lucija Jurković i vanjska suradnica

Neki su se odlučili za terensku nastavu pa su se 5. i 6. u suradnji s Gradskom knjižnicom Samobor zaljubljivali u knjige i čitanje te učili o filmu i medijskoj pismenosti, prvi i treći razredi šetali su poučnim stazama, drugi razredi posjetili su vatrogasce te imali vježbu gašenja, četvrti razredi proučavali su šumu dok je dio četvrtih razreda spremno uzeo mikrofon i pokazao pjevačko umijeće na karaokama, a dio osmaša posjetio je Radoboj. Svi oni koji su se u pratnji tjelesnjaka uputili biciklistikom stazom prema Svetoj Nedelji, pokazali su zavidnu tjelesnu formu i poznavanje prometnih propisa.

Dan je završio pub kvizom za učitelje u kojemu su pobjedu odnijele Party djevojke: profesorice Vrban, Karlo, Novosel i Komočar.

Galerija slika: https://read.bookcreator.com/P00zVdX6i4PZUOZwxktDVMiqw5JqTrw59Kw16Xnw8uI/gahfZqJLR_-RaACD311sQA