DAN POEZIJE S NAŠIM JOŽOM

Jožindan!

U našoj školi, Osnovnoj školi Samobor, već dvadeset godina djeluje Književni klub “Pinklec priča”. Čitamo, pišemo, recitiramo. Ponekad sudjelujemo na Lidranu, ponekad na raznim kultruno umjetničkim događanjima, manifestacijama naše škole ili grada Samobora. Rado surađujemo sa svim kulturnim ustanovama našega grada. Već šestu godinu izdajemo Zbornik literarnih i likovnih radova učenika naše škole “Vrata od zlata”.Proteklog smo tjedna obilježili Svjetski dan poezije na poseban način. U Jožinoj sobi u prostorima naše škole djeca su slušala priču o učitelju i pjesniku Josipu Joži Prudeusu. Dan poezije nama Samoborcima posebno je drag i zbog toga što bi toga dana, na sam prvi dan proljeća, i naš dugogodišnji učitelj i kulturni djelatnik slavio rođendan. U ugodnom okruženju njegovih dragocjenih predmeta-uspomena koje je darovao Osnovnoj školi Samobor čitali smo njegove pjesme i razgovarali. Od milja smo to druženje nazvali Jožindan!
Vrijeme nam je brzo, lijepo i zanimljivo prošlo. Veselimo se novom druženju u istom prostoru!
Voditeljice Književnog kluba Snježana Graberski i Vanda Bartulica