Početak | BEZ KATEGORIJE | Svjetski dan osoba s Down sindromom

Svjetski dan osoba s Down sindromom

U utorak, 21. ožujka obilježili smo Svjetski dan osoba s Down sindromom. Datum je odabran kako bi označio jedinstvenost Downova sindroma u potrostručenju (trisomiji) 21. kromosoma  (zato 21. 3.).U znak podrške nose se rasparane šarene čarape što su uradili i naši učenici.

Prosječno se jedno od 650 novorođene djece rađa s Downovim sindromom. Znanstveno je također dokazano da postoji preko 50 karakterističnih obilježja Down sindroma.

Sva djeca zaslužuju priliku u punini razviti svoj potencijal i izgraditi trajne odnose te biti aktivni članovi društva.

Nošenjem rasparenih, šarenih čarapica pokazat ćete da je u redu pričati o različitostima te ćete simbolično biti potpora osobama s Downovim sindromom.