Početak | BEZ KATEGORIJE | Mjesec hrvatske knjige 2022.
ČITANJE JE VAŽNO

Mjesec hrvatske knjige 2022.

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija koja se obilježava svake godine od 15. listopada do 15. studenoga. U  knjižnicama diljem Hrvatske održavaju se različite aktivnosti: radionice, književni susreti, predavanja i tribine kojima se nastoji poticati čitanje.

Mjesec hrvatske knjige ove godine posvećen je mladima jer je upravo 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih. Stoga i tema glasi Generacija K, čime se aludira na postojeće podjele generacija (generacija Y, generacija Z…), a stavlja naglasak na dva ključna pojma – knjigu i knjižnicu. Izabran je moto Misli na sebe – čitaj!

I naša knjižnica uključila se u obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige. Profesorica Olinka Skok-Presečki pripremila je izložbu koju možete pogledati pored knjižnice kao i plakat povodom Mjeseca hrvatske knjige. Naše učenice i učenike očekuju razna događanja kao što su: pričaonice, kvizovi, radionice i još puno toga.

Stoga brzo u knjižnicu!

Vidimo se upravo tamo!