Početak | COOLTURA | JANA I NIKA NA TJEDNU KAJKAVSKE KULTURE
NASTUP OSMAŠICA NA FESTIVALU MALI KAJ

JANA I NIKA NA TJEDNU KAJKAVSKE KULTURE

Prošlog su tjedna na ovogodišnjem Tjednu kajkavske kulture nastupom na 37. Dječjem festivalu “Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu – Mali kaj“ učenice naše škole Nika Draclin i Jana Komočar pokazale da se i u Samoboru njeguje dragi naš kaj.

Vrijedne osmašice predstavile su se skladbom Sanobor, autora Arsena Dedića, a za nastup ih je pripremio prof. glazbene kulture Aljoša Crnobrnja.

Na festivalu su nastupile na stotine mladih iz Krapinsko-zagorske, Međimurske, Varaždinske, Koprivničko-križevačke, Zagrebačke, Sisačko-
-moslavačke i Primorsko-goranske županije, a sve pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture RH u organizaciji Društva za kajkavsko kulturno stvaralaštvo.