Početak | SPORT | UČENICI ODJELJENJA UIT-a I LIT-a NA PLIVANJU
STRELOVIT NAPREDAK U NEKOLIKO DANA

UČENICI ODJELJENJA UIT-a I LIT-a NA PLIVANJU

Po prvi su puta, otkad se vrši provjera plivanja i obuka neplivača, učenici s teškoćama iz  odjeljenja UIT-a i LIT-a išli na provjeru plivanja i obuku neplivača kao što to čine učenici 3. razreda osnovnih škola svake godine.

Provjera plivanja i obuka neplivača održavala se na bazenima u Tuhelju svaki dan u periodu od 9. 5. do 13. 5 .2022. u prijepodnevnim satima.

Učenici koji su išli na provjeru i obuku su: Matija Smolčić, Tina Jovanović, Lovro Lujić, Marta Karija i N. P.

Od početnog stanja neplivača postigli su ogroman napredak i postali plivači početnici Matija Smolčić i Tina Jovanović, te plutači (oni koji se održavaju samostalno na vodi, ali ne mogu još preplivati 25 m, bilo kojom tehnikom plivanja) Marta Karija, N. P. i Lovro Lujić.

Nadamo se da nastavljamo dalje i sljedeće godine s obukom neplivača, kako bi svi učenici koji se školuju u posebnim skupinama došli na red .

Martina Šikić Pšeničnik, prof. TZK-a

Izvor naslovne fotografije: Image by fancycrave1 from Pixabay