Početak | BEZ KATEGORIJE | Međunarodno matematičko natjecanje održano u OŠ Samobor
KLOKAN BEZ GRANICA

Međunarodno matematičko natjecanje održano u OŠ Samobor

Međunarodno matematičko natjecanje „Klokan bez granica“ održano je i ove godine 17.3.2022. Namjera ovog natjecanja je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. Slogan natjecanja “Matematički klokan” je: Bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim europskim zemljama koje sudjeluju u natjecanju. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Natjecanje se samofinancira članarinom sudionika – natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima.

Naša škola sudjeluje na natjecanju od samog početka organizacije natjecanja u Hrvatskoj i svake godine javi se velik broj učenika. Ove godine sudjelovalo je 116 učenika od 2.-8.razreda uključujući i učenike Područne škole Celine i Smerovišće.