Početak | BEZ KATEGORIJE | RIBAFISH U BUNKERU
NAŠI UČENICI PRISUSTVOVALI PREDAVANJU

RIBAFISH U BUNKERU

Domagoj Jakopović, bivši profesor geografije, gastrobloger, kolumnist, turist svijeta, no najprije uzor mladima i starima, susreo se 9. ožujka 2022. sa samoborskim školarcima Centru za mlade Bunker.

Najveći uspjeh Domagoja Jakopovića njegov je projekt RokOtok u kojemu Jakopović pokušava povezati 55 hrvatskih naseljenih otoka plivanjem. Projekt RokOtok nastao je nakon prerane smrti Domagojeva sina Roka, no Domagoj Jakopović našao je snage te se nastavio boriti i oživio je san svoga sina – obilazak svih hrvatskih naseljenih otoka i županija.

U svojoj pustolovini Domagoj Jakopović pliva s djecom i njihovim roditeljima kako bi se zajedno družili te kako bi se odvojili od ekrana raznih uređaja. Također, Jakopović stvara svijest o ekologiji pojašnjavajući zašto je važno čuvati naše more i prirodu.

Projekt RokOtok nastao je 2019. godine i još uvijek traje, a projekt podržavaju brojni sponzori.

Ozren Vuković

Impresivno je što je Domagoj Jakopović uspio plivanjem povezati 34 hrvatska otoka.
Paola Požgaj, sudionica susreta