Početak | BEZ KATEGORIJE | OBILJEŽEN (TJE)DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

OBILJEŽEN (TJE)DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježava se svake godine tijekom listopada u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama, učeničkim domovima, ustanovama za odgoj i obrazovanje djece s teškoćama u razvoju.

Usprkos velikim promjenama koje proživljavamo, učenici i njihovi razrednici obilježili su Dan zahvalnosti za plodove zemlje na Satu razrednika i to crtanjem plodova zemlje i kruha, ukrašavanjem panoa i prigodnih stolova te blagovanjem proizvoda od žitarica.

Obilježavanje manifestacije pridonosi cjelovitijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta (učenika) i prirode.