Početak | BEZ KATEGORIJE | ODLAZAK DRAGE NAM PROFESORICE
Preminula Ana Ranka Novosel

ODLAZAK DRAGE NAM PROFESORICE

U 92. godini života preminula je naša ugledna sugrađanka, dugogodišnja učiteljica naše Škole Ana Ranka Novosel.

Kao učiteljica odgojila je generacije Samoborki i Samoboraca, pokrenula je i niz godina vodila planinarsku sekciju u Osnovnoj školi u Samoboru, zaslužna da je planinarstvo bilo više godina priznato kao izvanškolska aktivnost učenika. Kako je sama jedanput zapisala, “celu je sebe školskoj deci razdavala”.

Obnovila je prije 30-ak godina rad samoborskog ogranka Matice hrvatske, Bila je počasna predsjednica samoborskog ogranka, neumorna pokretačica brojnih društvenih zbivanja u Samoboru.

Bila je pjesnikinja u duši, neumorno pisala i poeziju i prozu. Autorica je teksta himne samoborskih planinara i niza popularnih planinarskih pjesama. Utemeljila je pjesnički susret Pri svetem Mihalu, poticala stvaralaštvo na kajkavskom, objavila anegdote o poznatim Samoborcima, a godinama je u liku fašničke Srake i “srakala” na Samoborskom fašniku.

Svojim je predanim radom zadužila mnoge generacije koje će se radošću i toplinom u srcu sjećati jedne od ponajboljih učiteljica.

Izvor: Radio Samobor, Hrvatski planinarski savez