Početak | BEZ KATEGORIJE | MIRTA JAKOBOVIĆ NA PRIČOFESTU
5. PRIČOFEST - festival pripovijedanja bajki i priča

MIRTA JAKOBOVIĆ NA PRIČOFESTU

Naša je škola ove godine prvi put sudjelovala na festivalu pripovijedanja bajki i priča PRIČOFEST. Školu je dostojno predstavila Mirta Jakobović, učenica 6. d razreda. Ovogodišnji je PRIČOFEST održan na Svjetski dan knjige 23. 4. 2021.

Mirta je uz pomoć čarobnog šešira zabavila i oduševila publiku pripovijedajući hrvatsku narodnu bajku iz BiH Carica lisica. PRIČOFEST je održan u Maloj dvorani Pučkog otvorenog učilišta Zagreb kao sastavni dio manifestacije Noć knjige. Na festivalu je sudjelovalo 12 osnovnih škola, a gošća je bila književnica Melita Rundek.

Sjajne pripovjedače nisu omele ni postojeće epidemiološke mjere, a Mirtina mentora Gorana Šobotu u pripremi nije omeo ni koronavirus.

Najbolje se uči promatranjem i promišljanjem, a uz dobre mentore, koji zaslužuju svaku pohvalu za svoj rad i trud, postižu se i izvrsni rezultati – ispripovijedane bajke i priče koje ćemo pamtiti.

pou.hr

Nastup Mirte Jakobović možete pogledati na sljedećoj poveznici: https://youtu.be/LR3Be6gTAWE