Početak | BEZ KATEGORIJE | Mjesec hrvatskoga jezika u virtualnom prostoru
ZAPOČELO OBILJEŽAVANJE MJESECA HRVATSKOGA JEZIKA

Mjesec hrvatskoga jezika u virtualnom prostoru

Mjesec hrvatskoga jezika započinje i ove godine 21. veljače, na Međunarodni dan materinskoga jezika, a završava 17. ožujka, na dan objave znamenite Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika iz 1967. godine.

“Mjesec hrvatskog jezika obilježava se u Hrvatskoj i svugdje drugdje gdje se hrvatski govori već niz godina. Jedna od najvažnijih osobina hrvatskog nacionalnog identiteta, hrvatski jezik zadržao je svoj identitet i autonomiju unatoč manje povoljnom postupanju, odupirući se svim pritiscima i zabranima tijekom svoje tisućljetne povijesti ”, kažu iz Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje koji priprema niz predavanja i događanja na mreži.

Više o događanjima vezanim za Mjesec hrvatskoga jezika pratite na http://ihjj.hr/.

Izvor fotografije: 24sata.hr

Cvjetni korzo

13.6. održan je Cvjetni korzo na glavnom gradskom trgu. Našu su školu predstavljali učenici drugih …