Početak | COOLTURA | Održana smotra “LiDraNo”: Učenici predstavili svoje literarno, dramsko-scensko i novinarsko stvaralaštvo
LiDraNo 2020.

U četvrtak, 13.2.2020., u organizaciji Osnovne škole Vladimira Dešćaka iz Novaka održana je ovogodišnja Međugradska smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih škola s područja gradova Samobora i Svete Nedelje – LiDraNo.

Našu školu predstavljali su učenici Dramske skupine u skupnom izrazu: Mirta Jakobović, Cvita Miljanić, Jana Komočar, Noela Majica, Leonarda Pavelić, Anja Kovačić, Neva Petravić, Hana Burić, Lana Grgurić, Borna Domin, Justina Jakopec,  Lucija Bašić i Ana Marija Matijaščić koji su izveli igrokaze Kad lektira ne da mira i Cirkusgrad.

Pojedinačne nastupe obogatila je Dora Mačešić monologom Nezaboravno ljeto dobre curice Jakice, literarni izričaj Hrvoje Masten pjesmom Volim Samobor te novinarski izričaj Talia Valentak intervjuom Sasvim neobičan učenik.

Učenica Dora Mačešić predložena je za Županijsku smotru Lidrano 2020. te joj ovim putem čestitamo kao i svim učiteljicama-voditeljicama skupina Ani Matijašić, Zrinki Emić Kovač, Nives Vrbančić i Jeleni Cvek Barković.