Početak | BEZ KATEGORIJE | Legenda o Hajdima izvan zidova škole
15. NOĆ MUZEJA

Legenda o Hajdima izvan zidova škole

15. NOĆ MUZEJA

Povodom 15. Noći muzeja koja se obilježavala 31. siječnja 2020. u muzejima diljem Lijepe Naše, pa tako i u Samoborskom muzeju, sudjelovala je i naša škola.

Učiteljice Vanda Bartulica i Snježana Graberski te knjižničar Goran Šobota održali su dvije radionice o Hajdima, divovima koji su nekada živjeli na našim bregima i prema legendi sagradili kapelu sv. Križa na Otruševcu. Radionice su bile namijenjene učenicima od 1. do 4. razreda te su bile uvod u predstavljanje nove knjige Milana Žegarca Legende Samobora i samoborskog kraja. U knjizi možete pročitati sve o Hajdima, Bergmanima, Jagarima, Pozojima i naravno Copernicama uz predivne ilustracije akademske slikarice i  Samoborke Maje Cipek te naučiti i pokoju riječ kajkavskog narječja.