Početak | BEZ KATEGORIJE | Tradicionalna božićna priredba u crkvi svete Anastazije
BOŽIĆ NEKAD I SAD

Tradicionalna božićna priredba u crkvi svete Anastazije

Posljednji dan nastave ovog polugodišta, 23. prosinca,  ispratili smo već tradicionalnom priredbom u crkvi svete Anastazije. I ove godine priredba se održala u samoborskoj župnoj crkvi koja nam je dom već dugi niz godina.

Na samom početku programa okupljene je pozdravio ravnatelj Goran Ivan Matoš te svima poželio blagdane pune radosti i zadovoljstva.

Pod motom „Božić nekad i sad“ kroz program nas je provela Cvita Miljanić, učenica 5. c razreda. Cjelokupan program osmislilo je Kulturno umjetničko društvo naše škole, a izveli su ga članovi nekoliko izvannastavnih skupina koje djeluju u školi: Folklorna skupina pod vodstvom učiteljice Nataše Komočar, Tamburaška sekcija pod vodstvom Karla Komočara, Zbor pod vodstvom učitelja Aljoše Crnobrnje, Mala ritmika – Iskrice pod vodstvom učiteljice Vesne Marjanović te Dramska skupina pod vodstvom učiteljica Zrinke Emić Kovač i Ane Matijašić.

Radostan osmijeh na lica učenika, učitelja, mama, tata, baka i svih ostalih izmamili su zboraši u pratnji Tina Čretnog na kahonu pjesmom Snježna ulica, obradom poznatog hita Winter Wonderland, te Božićnom željom autora Dubravka Robića, Mala ritmika – Iskrice koje su izvele ples Božić na poznatu pjesmu Antonele Doko, a za tradiciju se pobrinula Dramska skupina izvedbom Isusova rođenja koje je napisao, sada već bivši učenik škole, Jura Levak te recitacije Mihaele Rešetar i Neve Petravić. Svoj doprinos izvedbama dali su Lorena Brdarić i Filip Kukulj na violini.

Uz zvuke dobro poznatih Zvončića ispratili smo još jednu godinu s nadom da će sljedeća biti još bolja i uspješnija.