Početak | COOLTURA | Stražnik u svijetu bajki
BAJKAONICA

Stražnik u svijetu bajki

U srijedu, 11.12.2019. u školi je održana prva radionica iz ciklusa adventskih radionica pod nazivom Bajkaonica.

Radionicu su osmislile i vodile učiteljice Vanda Bartulica i Snježana Graberski uz pomoć knjižničara Gorana Šobote.

Rad u radionici je bio podijeljen u nekoliko koraka, a glavna tema je bila inspirirana legendom o hajdima iz knjige samoborskog učitelja Milana Langa. Učenici su prvo slušali priču-legendu o hajdima koji su živjeli u šumama Stražnika, Otruševca i Hajdovčaka te sagradili kapelu sv. Križa na Otruševcu.

Nakon priče, koju je učenicima predstavio knjižničar, učenici su u skupinama morali ponovno sastaviti priču te nacrtati za svaki odlomak ilustraciju i to sve povezati u knjigu.

Za kraj su se učenici slikali s velikim hajdom kojeg je, uz učenički pomoć, završila i oslikala knjižničarka Olinka Skok Presečki, a pretvorio ga u instalaciju domar Freddy Burić.