Početak | BEZ KATEGORIJE | Prvi od mnogih
PRVI IZLET PRVAŠIĆA

Prvi od mnogih

U srijedu, 2.10.2019., učenici prvih razreda bili su na izletu na Seljačkom gospodarstvu Šimanović u Velikoj Zdenčini.
Upoznali su se sa životom jednog seoskog domaćinstva (organizacija dvorišta, domaće životinje i njihove nastambe, kako rade i čemu služe poljoprivredni strojevi itd. ) a prava atrakcija bila je vožnja u traktorskoj prikolici kroz selo.
Putem su uočavali izgled seoskih kuća i okućnica, promjene koje je jesen donijela u vrtove i polja. Vidjeli su u selu više velikih i praznih rodinih gnijezda na krovovima kuća i električnim stupovima. Povezivali su svoja opažanja s promjenama u prirodi kaje donosi jesen te su učili o različitim vrstama žitarica i vidjeli kako se nekad u mlinu mljelo brašno.
Kako ne bi sve ostalo samo na promatranju, zasukali su rukave i sudjelovali u radionici izrade kruha te je svatko umijesio svoje pecivo koje su nakon pečenja pojeli ili ponijeli doma.
Učenici su se posebno veselili igrama u dvorištu i druženju s prijateljima. Prvi izlet protekao je sretno, na zadovoljstvo učenika i učiteljica.

Prvi izlet prvašića

Autor: Nives Vrbančić