Početak | BEZ KATEGORIJE | Školarci još jednom pokazali da su najsavjesniji sudionici u prometu
SIGURNOST U PROMETU - INTEGRIRANI DAN

Školarci još jednom pokazali da su najsavjesniji sudionici u prometu

Da su školarci najsavjesniji sudionici u prometu, pokazalo se na raznim radionicama i aktivnostima organiziranim na danu integrirane nastave kojemu je tema bila sigurnost u prometu.
Naime, u prvih deset mjeseci 2018. godine PU Samobor bilježi 268 prometnih nesreća u kojima su smrtno stradale 4 osobe, 14 ih je teže, a 99 lakše ozlijeđeno. U odnosu na isto razdoblje 2017. godine bilo je manje prometnih nesreća, no s jednom poginulom osobom više.
U međurazrednom kvizu petih razreda ponajbolje poznavanje prometnih znakova i pojmova, povijesti prometa te poznavanje prometnih osobitosti pojedinih zemalja pokazali su učenici 5. c razreda.
Ostaje nam nadati se da će se punoljetni sudionici povesti za primjerom mlađih i tako doprinijeti sigurnosti u prometu.

Izvor fotografije: Image by ar130405 from Pixabay