Početak | BEZ KATEGORIJE | Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica

Na Vijeću učenika, održanom u četvrtak 21.02.2019., dogovoreno je kako ćemo u školi obilježiti Dan ružičastih majica.
Dan ružičastih majica obilježava se svake zadnje srijede u mjesecu veljači, a ove godine je to 27.02.2019., kao dan borbe protiv nasilja među vršnjacima.
Učenici naše škole, kao i svi učitelji, pozvani su taj dan obući nešto ružičasto i kroz različite aktivnosti na satovima i satu razrednika obilježiti taj dan.
Plakate koji krase našu školu izradili su učenici-volonteri školskog Volonterskog kluba „Djeca djeci“.
A što je to Dan ružičastih majica? Dan ružičastih majica obilježava se u svijetu od dana kada je u Kanadi dječak, koji je obukao ružičastu majicu u znak potpore svojoj majci koja je bolovala od raka dojke, u školi bio verbalno i fizički zlostavljan. U znak potpore prijatelju i drugi su učenici obukli ružičaste majice kako bi zaustavili svaki oblik vršnjačkog nasilja.
U Hrvatskoj obilježavanje Dana ružičastih majica pokrenuo je Centar za edukaciju i prevenciju nasilja iz Đakova.