Početak | BEZ KATEGORIJE | HIPPO „Engleski bez granica“
HIPPO NATJECANJE

HIPPO „Engleski bez granica“

Global Hippo Association  neprofitna je organizacija osnovana 2012. godine s ciljem promoviranja važnosti engleskog jezika i povezivanja djece iz različitih zemalja svijeta.

Hippo „Engleski bez granica“ međunarodno je natjecanje koje poziva učenike širom svijeta na natjecanje u poznavanju engleskog jezika. Prvo natjecanje održano je 2013. godine i na njemu je sudjelovalo 5.000 učenika iz 6 zemalja. Godine 2018. sudjelovalo je 23.500 kandidata iz 28 zemalja.

Ove godine i OŠ Samobor odlučila je sudjelovati na natjecanju po prvi put. Test se sastoji od čitanja s razumijevanjem i slušanja. Natjecao se 51 učenik i to u kategorijama: 25 učenika 5. razreda, 19 učenika 6. razreda i 7 učenika 8. razreda. Prvi krug natjecanja održao se 23.2.2019. godine u prostorijama naše škole. Polufinale natjecanja će se održati u ožujku u Križevcima, a finale u svibnju u Italiji. Koordinator natjecanja bila je učiteljica Ana Matoš uz pomoć ostalih učiteljica engleskog jezika.